Як вибрати сучасний гвинтовий конвеєр

Сучасний гвинтовий конвеєр (або шнек), ― являє собою пристрій, призначене безпосередньо для переміщення вантажу або сипучого матеріалу по жолобу допомогою обертового вала, який оснащений спеціальними лопатками.
Дальність транспортування при цьому не перевищує 40м, з-за не ефективності гвинтових конвеєрів на далекі відстані по горизонталі і 30м по вертикалі. Продуктивність такого гвинтового устаткування складає близько 100 т/год, однак у разі використання великих гвинтів вона може бути підвищена до 500 т/ч.
Принцип роботи обладнання:
Практично будь-шнек приводиться в рух електродвигуном певної потужності. На багатьох моделях додатково встановлюється редуктор, завдяки якому підтримується постійна швидкість обертання механізму і виключається ймовірність розсипання речовин.
У підсумку, стандартний гвинтовий конвеєр виглядає на кшталт циліндричного корпусу з завантажувальними або розвантажувальними вікнами. Всередині даного механізму встановлюється гвинт відповідних розмірів, за допомогою лопатей якого відбувається переміщення вантажу. Він може транспортуватися вертикально, горизонтально або під потрібним кутом нахилу в залежності від конструкції вироби. Ключовою деталлю гвинтового конвеєра по праву вважається рухомий приводний вал з лопатями, який призначений для просування вантажу вздовж осі жолоба. Сам транспортований матеріал при цьому не обертається, оскільки цьому перешкоджає його маса. За відсутність тертя поворотних механізмів відповідають проміжні та упорні підшипники, по краях яких закріплюється гвинтовий вал. Мастило до них підводиться з патрубків з прес-маслянок, розташованих на верхніх планках.
Гвинтового пристрою ― шнекового конвеєра:
Як вже було сказано раніше, гвинтовий тип шнека включає в себе такі незамінні деталі:
- труба, жолоб;
- електродвигун;
- редуктор, (за бажанням замовника ланцюгова або ремінна передача);
- підшипникові вузли;
- приводний вал з укріпленими гвинтами.
Тип гвинта вибирається, виходячи з переміщуваного матеріалу. Суцільний аналог активно використовується, коли необхідне транспортування рухомих або сипучих речовин (наприклад, зерна). Стрічковий варіант застосовують при навантаженні/розвантаженні дрібношматкових в'язких елементів (найчастіше, гравію або щебеню, але і зерна теж). Лопатеві виріб використовують для переміщення вантажу з високим ступенем злежування, а також малою рухливістю. Як правило, такі матеріали ще потрібно перемішувати в процесі транспортування.
Безпосередньо гвинт кріпиться до підшипниковий вузлів, які надійно ізольовані від потрапляння дрібних частинок, вологи і пилу. Іноді підшипники монтуються окремо, у спеціально призначених корпусах, що істотно подовжує термін їх служби. Швидкість обертання гвинта регулюється за рахунок подає редуктора, здатного ставити певну швидкість транспортування. Електродвигун до гвинтовому конвеєру підбирається і встановлюється окремо. Саме цей ключовий елемент постачає енергією обертовий вал, на якому розташовані гвинти. Такий мотор характеризується заданою потужністю: відповідно, чим вище цей показник, тим швидше здійснюється переміщення матеріалу. Розглянутий механізм в обов'язковому порядку оснащується заземленням, а також проходити регулярну перевірку на безпеку і справність основних комплектуючих деталей.Іноді гвинтовий конвеєр може укомплектовуватися завантажувальною лійкою, через яку в жолоб або трубу засипається переміщуваний матеріал, а також розвантажувальним люком, забезпечує герметичну вивантаження вантажу. Ці деталі можуть виготовлятися за бажанням Замовника з легкого алюмінієвого сплаву і при необхідності легко демонтуватися.
Сфера застосування:
Гвинтові шнеки сьогодні активно використовуються в різних галузях промисловості і сільського господарства. Вони просто незамінні на лініях виробництва будівельних матеріалів, харчової продукції, а також товарів побутового призначення.
Популярність цього механізму пояснюється його високою продуктивністю при малих енергетичних витратах. Гвинтові конвеєри здатні ефективно виконувати завдання будь-якого ступеня складності, піднімаючи тонни матеріалу на висоту понад 30 м. Крім того, за допомогою таких виробів можна здійснити розвантаження сипких матеріалів (борошна, цукру, цементу, гіпсу, доломіту тощо) без розсипання або втрати якості вантажу.
Звертайтеся за технічним завданням (ТЗ) замовника готові розробити нашим КБ будь-якої складності транспортер ― конвеєр ― завантажувач ― розвантажувач, згідно Ваших вимог.
Відвідайте наш сайт зокрема рубрику: "Товари та послуги", напевно Ви там знайдете цікаву Вас обладнання.